Absolute URL (bezwzględny adres URL)

Absolute URL, czyli pełny adres URL, to adres internetowy, który zawiera pełną ścieżkę do pliku lub strony internetowej, włączając w to protokół (np. “http” lub “https”), nazwę domeny i ewentualne dodatkowe parametry.

Na przykład, poniższy adres jest przykładem absolutnego URL:

https://www.example.com/path/to/page?param1=value1&param2=value2

W tym przypadku, protokół to “https”, nazwa domeny to “www.example.com”, a ścieżka do pliku to “/path/to/page”, a parametry to “param1=value1&param2=value2”.

Absolute URL jest używany w przypadku, gdy chcemy bezpośrednio odwołać się do konkretnego pliku lub strony internetowej, bez względu na to, gdzie aktualnie jesteśmy. Jest to szczególnie przydatne w przypadku odnośników do zewnętrznych stron internetowych lub plików, które znajdują się na innych serwerach.

W przeciwieństwie do absolutnych URL, istnieją także względne URL, które odnoszą się do plików lub stron internetowych względem bieżącej strony lub katalogu. Względne URL są często używane w przypadku plików lub stron internetowych znajdujących się na tym samym serwerze, ponieważ umożliwiają odwołanie się do nich bez konieczności podawania pełnego adresu URL.

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Samolot.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.