Backup

Backup (ang. kopia zapasowa) to proces tworzenia kopii zapasowej danych, które są przechowywane na innym nośniku lub w innym miejscu, w celu ochrony przed utratą danych w przypadku awarii, uszkodzenia lub innych nieoczekiwanych zdarzeń. Kopie zapasowe mogą być tworzone ręcznie lub za pomocą specjalnych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych.

Backup może obejmować kopiowanie plików, baz danych, aplikacji lub całych systemów operacyjnych, w zależności od potrzeb i celów tworzenia kopii zapasowych. Może być również wykorzystywany do tworzenia kopii zapasowych ważnych dokumentów, takich jak umowy, faktury lub inne ważne dane.

Istnieją różne rodzaje kopii zapasowych, takie jak:

 • Kopie zapasowe pełne – obejmują wszystkie pliki i dane, które mają być objęte kopią zapasową
 • Kopie zapasowe inkrementalne – obejmują tylko pliki i dane, które zostały zmienione od ostatniej kopii zapasowej pełnej
 • Kopie zapasowe różnicowe – obejmują tylko pliki i dane, które zostały zmienione od ostatniej kopii zapasowej pełnej lub inkrementalnej

Tworzenie kopii zapasowych jest ważnym elementem planu bezpieczeństwa danych, ponieważ pozwala na odtworzenie danych w przypadku ich utraty lub uszkodzenia. Ważne jest, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe i przechowywać je w bezpiecznym miejscu, takim jak dysk zewnętrzny lub chmura. W ten sposób można zabezpieczyć dane przed stratą i zapewnić ich dostępność w razie potrzeby.

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Flaga.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.