Długi ogon

Długi ogon (ang. long tail) to termin, który odnosi się do strategii pozycjonowania w wyszukiwarkach, która skupia się na promowaniu mniej popularnych, ale bardziej precyzyjnych fraz kluczowych. Long tail oznacza “długi ogon” i odnosi się do fraz kluczowych, które składają się z większej liczby słów kluczowych i są bardziej szczegółowe niż pojedyncze słowa kluczowe.

Podejście to opiera się na założeniu, że frazy kluczowe z długim ogonem mogą przynieść mniej ruchu niż pojedyncze słowa kluczowe, ale są bardziej celowe i mogą przynieść lepsze wyniki w postaci konwersji. Przykładem frazy z długim ogonem może być “sklep z butami trekkingowymi dla dzieci w Warszawie“, która jest bardziej szczegółowa niż pojedyncze słowo kluczowe “buty“.

Strategia ta jest szczególnie przydatna dla mniejszych firm i witryn, ponieważ pojedyncze słowa kluczowe są często zdominowane przez duże, znane marki, które mają większe budżety na reklamę. Korzystanie z fraz kluczowych z długim ogonem może pomóc w dotarciu do mniejszego, ale bardziej precyzyjnego audytorium.

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Filiżanka.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.