FTP

FTP (File Transfer Protocol) to protokół sieciowy, który umożliwia przesyłanie plików pomiędzy komputerami poprzez sieć. FTP jest często używane do zarządzania plikami na serwerach WWW, ale może być również używane do przesyłania plików pomiędzy komputerami w sieci lokalnej.

FTP działa w oparciu o klient-serwer. Klient FTP jest programem, który umożliwia użytkownikowi połączenie się z serwerem FTP i przeglądanie oraz przesyłanie plików. Serwer FTP to komputer, na którym zainstalowane jest oprogramowanie umożliwiające przyjmowanie połączeń od klientów FTP i udostępnianie im plików z zapisanymi na serwerze.

FTP umożliwia przesyłanie plików w trybie binarnym lub tekstowym. Możliwe jest również użycie różnych metod kompresji dla przesyłanych plików. FTP jest nadal powszechnie używane, chociaż istnieją również inne protokoły do przesyłania plików, takie jak SFTP (SSH File Transfer Protocol) i FTPS (FTP Secure).

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Choinka.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.