Google washing

Google washing to technika stosowana w marketingu internetowym, która polega na ukrywaniu lub zamazywaniu negatywnych informacji o firmie, produkcie lub usłudze, poprzez zastosowanie specjalnych technik marketingowych. Celem Google washingu jest zapewnienie, że w wynikach wyszukiwania Google pojawiają się tylko pozytywne informacje na temat danej firmy lub produktu, zaś negatywne informacje są ukrywane lub przemilczane.

Google washing może być realizowany poprzez różne działania, takie jak np.:

 • Publikowanie pozytywnych informacji o firmie lub produkcie na różnych stronach internetowych, takich jak blogi, fora dyskusyjne czy media społecznościowe, co sprawia, że te strony są wyświetlane wysoko w wynikach wyszukiwania Google dla danego zapytania.
 • Stosowanie słów kluczowych związanych z danym produktem lub usługą w opisach i metadanych stron internetowych, co pozwala na lepsze indeksowanie tych stron przez Google i ich wyższe pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania.
 • Tworzenie pozytywnych recenzji i opinii o firmie lub produkcie, które są publikowane na różnych stronach internetowych, takich jak np. serwisy opinii czy fora dyskusyjne.
 • Zbudowanie dużej liczby linków prowadzących do stron internetowych z pozytywnymi informacjami o danej firmie lub produkcie, co zwiększa ich wiarygodność w oczach wyszukiwarki i skutkuje wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania.

Google washing jest techniką stosowaną przez firmy, które chcą zapewnić sobie lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania Google i zwiększyć swoją widoczność w internecie. Niestety, takie działania są często nieuczciwe i mogą prowadzić do oszustwa oraz manipulacji użytkownikami internetu.

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Samolot.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.