Http

HTTP, czyli HyperText Transfer Protocol, to protokół komunikacyjny używany do przesyłania danych pomiędzy przeglądarkami internetowymi a serwerami. Protokół ten jest najczęściej używany do uzyskiwania dostępu do stron internetowych, ale może być również używany do przesyłania innych rodzajów danych, takich jak pliki audio, video, obrazy i inne.

Gdy użytkownik wprowadza adres URL strony internetowej do przeglądarki, przeglądarka wysyła do serwera zapytanie o dostęp do strony za pomocą protokołu HTTP. Serwer przetwarza zapytanie i wysyła zawartość strony internetowej z powrotem do przeglądarki, która ją wyświetla.

Istnieją różne wersje protokołu HTTP, ale najczęściej używana jest wersja HTTP/1.1. W porównaniu z poprzednimi wersjami, HTTP/1.1 zapewnia lepsze wykorzystanie łącza internetowego i umożliwia przesyłanie większej ilości danych w krótszym czasie. W ostatnich latach pojawiła się również nowa wersja protokołu HTTP – HTTP/2, która zapewnia jeszcze szybsze przesyłanie danych i lepsze wykorzystanie łącza internetowego.

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Choinka.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.