Java

Java to obiektowy, wieloplatformowy język programowania, który został stworzony w 1995 roku przez firmę Sun Microsystems (obecnie Oracle). Język Java jest często używany do tworzenia aplikacji internetowych, gier, aplikacji mobilnych i innych rodzajów oprogramowania.

Jedną z głównych cech języka Java jest to, że jest on przenośny, co oznacza, że kod napisany w języku Java może być uruchamiany na różnych systemach operacyjnych, takich jak Windows, macOS, Linux i inne, bez konieczności jego modyfikacji. Java jest również językiem typu wirtualnego, co oznacza, że kod Java jest kompilowany do tzw. kodu bajtowego, który jest następnie interpretowany przez specjalną maszynę wirtualną Java (JVM) na konkretnym komputerze. To pozwala na wykonywanie kodu Java na różnych platformach bez konieczności kompilowania go na każdą z nich osobno.

Java jest również językiem zorientowanym obiektowo, co oznacza, że kod Java jest strukturyzowany wokół tzw. klas i obiektów. Klasa to szablon lub prototyp, na podstawie którego tworzone są obiekty, a obiekt to konkretna, zaimplementowana wersja klasy, która może posiadać stan (dane) i zachowania (metody). Język Java oferuje również wiele innych funkcji, takich jak obsługa wyjątków, obsługa wielowątkowości, dostęp do baz danych i inne, co czyni go bardzo elastycznym i przydatnym narzędziem do tworzenia różnego rodzaju oprogramowania.

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Flaga.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.