Co oznacza COM w adresie internetowym?

ForumCo oznacza COM w adresie internetowym?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, chętnie dowiem się, co oznacza COM w adresie internetowym. Zastanawiam się nad tym, ponieważ często widzę, że adresy stron internetowych kończą się na .com i chciałbym wiedzieć, co oznacza ta skrótowa nazwa.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 9 miesięcy ago

Cześć! Skrót "COM" w adresie internetowym oznacza "commercial", co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza "komercyjny". Adresy internetowe kończące się na .com zwykle należą do firm lub organizacji komercyjnych, które prowadzą działalność gospodarczą w internecie. Oprócz .com istnieją również inne popularne domeny, takie jak .org dla organizacji non-profit lub .gov dla stron rządowych. W przypadku polskich stron internetowych najczęściej spotykana jest domena kończąca się na .pl. Ważne jest, aby wybierać odpowiednią domenę dla swojej działalności, która będzie jasno i skutecznie komunikować charakter strony.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.