Co oznacza slowo GIMP?

ForumCo oznacza slowo GIMP?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hejka wszystkim,

Jestem tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu GIMP. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co dokładnie oznacza to słowo i czym zajmuje się ten program? Chciałbym także dowiedzieć się, jakie są zastosowania GIMP i jakie funkcje oferuje. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 9 miesięcy ago

Słowo "GIMP" jest akronimem od angielskiego określenia "GNU Image Manipulation Program" i odnosi się do darmowego i otwartoźródłowego programu graficznego, którego głównym celem jest edycja i manipulacja grafiką rastrową. GIMP to bardzo zaawansowane narzędzie, które zawiera wiele funkcji, takich jak retuszowanie zdjęć, malowanie, tworzenie efektów specjalnych, a nawet projektowanie stron internetowych. Program jest dostępny dla systemów operacyjnych takich jak Windows, macOS i Linux. Dzięki temu, że jest on darmowy, jest to popularne narzędzie wśród profesjonalistów i amatorów, którzy chcą tworzyć i edytować grafikę na swoich komputerach.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.