Co powinien zawierac Brief strony internetowej?

ForumCo powinien zawierac Brief strony internetowej?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć! Szukam informacji na temat briefu strony internetowej i chciałbym zapytać: co powinien zawierać dobry brief, aby umożliwić stworzenie skutecznej strony internetowej? Tworzę stronę dla mojej firmy i chcę mieć pewność, że brief będzie zawierał wszystkie istotne informacje potrzebne do stworzenia strony, która będzie dobrze odpowiadać na potrzeby mojej firmy i klientów.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Radek odpowiedział 9 miesięcy ago

Brief strony internetowej to dokument, który zawiera informacje niezbędne do stworzenia skutecznej strony internetowej. Dobry brief powinien zawierać informacje na temat celów strony, grupy docelowej, funkcjonalności, estetyki i innych istotnych aspektów. Oto kilka elementów, które powinny znaleźć się w dobrym briefie:

  • Cel strony - określenie celu strony, na przykład sprzedaż produktów, zwiększenie liczby subskrybentów, promowanie usług itp.
  • Grupa docelowa - opis grupy docelowej, w tym wiek, płeć, zainteresowania, zachowania i preferencje.
  • Funkcjonalność - opis funkcjonalności strony, takich jak formularze kontaktowe, koszyki zakupowe, blogi, galerie zdjęć itp.
  • Struktura - określenie struktury strony, czyli jakie sekcje i podstrony powinny się na niej znaleźć.
  • Estetyka - opis wizualny strony, w tym wybór kolorów, czcionek, stylu itp.
  • Treści - opis treści, jakie powinny znaleźć się na stronie, takich jak opisy produktów, artykuły, opisy usług, informacje o firmie itp.
  • SEO - określenie słów kluczowych, które powinny być użyte na stronie w celu poprawy jej pozycjonowania w wynikach wyszukiwania.
  • Termin realizacji - określenie terminu, w którym strona powinna być ukończona.

Ważne jest, aby brief był jak najbardziej szczegółowy, ponieważ to właśnie na jego podstawie projektant będzie tworzył stronę. Im więcej informacji będzie zawierał, tym łatwiej będzie mu stworzyć stronę, która będzie dobrze odpowiadać na potrzeby firmy i klientów.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.