Co robi projektant stron WWW?

ForumCo robi projektant stron WWW?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, szukam informacji na temat tego, co dokładnie robi projektant stron internetowych. Jakie są jego zadania i jakie umiejętności powinien posiadać? Dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 9 miesięcy ago

Projektant stron internetowych jest odpowiedzialny za tworzenie interfejsu użytkownika i wizualnej prezentacji strony internetowej. W ramach swojej pracy projektant zajmuje się m.in.:

  • Projektowaniem interfejsu użytkownika: Projektant musi opracować projekt interfejsu użytkownika, który jest łatwy w obsłudze i atrakcyjny dla użytkowników. Powinien on uwzględniać wszystkie potrzeby klienta i ich użytkowników, a także zgodność z zasadami projektowania UX/UI.
  • Tworzeniem projektów graficznych: Projektant musi opracować projekt graficzny, który będzie spójny z wizją klienta i odpowiadał jego potrzebom. Musi także zwrócić uwagę na to, aby projekt był odpowiednio skalowalny i responsywny.
  • Wybieraniem odpowiednich narzędzi i technologii: Projektant musi posiadać wiedzę na temat różnych narzędzi i technologii używanych do tworzenia stron internetowych, aby wybrać najlepsze rozwiązania do realizacji projektu.
  • Testowaniem i dostosowywaniem strony internetowej: Projektant musi regularnie testować stronę internetową pod kątem wydajności i funkcjonalności. W oparciu o wyniki testów, powinien wprowadzać zmiany i dostosowania.
  • Współpracą z klientem i zespołem: Projektant musi ściśle współpracować z klientem i innymi członkami zespołu, aby upewnić się, że projekt jest zgodny z wymaganiami klienta i wymogami biznesowymi.

Do umiejętności, które powinien posiadać projektant stron internetowych, należą między innymi: znajomość narzędzi do projektowania, umiejętności graficzne, znajomość HTML, CSS i JavaScript, dobra znajomość zasad UX/UI, umiejętności analityczne i komunikacyjne oraz umiejętności współpracy w zespole.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.