Co to ataki typu DoS?

ForumCo to ataki typu DoS?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hej! Chciałbym się dowiedzieć, czym dokładnie są ataki typu DoS, jakie są ich cechy i jakie mogą mieć skutki dla użytkowników. Jak działają tego typu ataki i jakie środki ostrożności należy podjąć, aby chronić swoje urządzenia przed atakami typu DoS? Czy ktoś może mi pomóc i podzielić się swoją wiedzą na ten temat?

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 9 miesięcy ago

Atak typu DoS (ang. Denial of Service) to rodzaj cyberataków, w których atakujący wysyła duże ilości żądań do serwera lub sieci, co powoduje przeciążenie systemu i uniemożliwia dostęp do zasobów dla innych użytkowników.

Ataki typu DoS mają na celu wyłączenie usługi, a nie kradzież danych. Atakujący chce uniemożliwić dostęp do serwera, na przykład poprzez zablokowanie serwera, wykorzystanie całkowitej przepustowości sieci, bądź poprzez wykorzystanie innych luk w systemie.

Najczęściej wykorzystywaną metodą ataku typu DoS jest tzw. atak SYN Flood, który polega na przesłaniu serwerowi dużej ilości połączeń TCP, ale nie dokończeniu ich, co powoduje, że serwer musi czekać na ich zakończenie, a tym samym traci moc obliczeniową.

Ataki typu DoS mogą prowadzić do niedostępności usług, zniszczenia danych, a w skrajnych przypadkach nawet do awarii całych systemów. Aby chronić swoje urządzenia przed atakami typu DoS, zaleca się stosowanie zabezpieczeń, takich jak zapory ogniowe, filtry adresów IP, serwery proxy, a także regularne aktualizacje oprogramowania systemowego.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.