Co to jest domeną podaj przykłady?

ForumCo to jest domeną podaj przykłady?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, szukam informacji na temat domen internetowych. Czy ktoś może wyjaśnić, co to jest domena i podać przykłady jej użycia? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Marek odpowiedział 9 miesięcy ago

Domena internetowa to unikalny identyfikator przypisany do określonej strony internetowej lub serwera. Zazwyczaj składa się z dwóch lub więcej części oddzielonych kropkami, np. w przypadku popularnej strony internetowej Google, domeną jest google.com.

Pierwsza część domeny (tzw. subdomena) określa konkretną nazwę strony lub organizacji, a druga część (tzw. domena główna) określa typ strony lub kraj, z którego pochodzi strona. Na przykład, w przypadku strony internetowej BBC News, domeną jest bbc.co.uk, gdzie "bbc" jest subdomeną, "co" oznacza firmę komercyjną, a "uk" oznacza Wielką Brytanię.
Domeny internetowe mają wiele zastosowań, w tym umożliwienie użytkownikom dostępu do stron internetowych i serwerów za pomocą łatwych do zapamiętania nazw, a także umożliwienie komunikacji między serwerami poprzez wykorzystanie adresów IP.

Przykłady domen internetowych obejmują popularne strony internetowe, takie jak Google.com, Facebook.com, Amazon.com, ale także strony internetowe rządowe, takie jak Gov.pl czy Nasa.gov.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.