Co to jest HTML i CSS?

ForumCo to jest HTML i CSS?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć! Chciałbym/młabym się dowiedzieć, co to jest HTML i CSS. Widziałem/widziałam te terminy wiele razy w kontekście tworzenia stron internetowych, ale nie wiem dokładnie, co oznaczają. Dlaczego są one ważne w tworzeniu stron internetowych i jak są ze sobą powiązane?

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 9 miesięcy ago

HTML i CSS to dwa podstawowe języki używane do tworzenia stron internetowych.

HTML (Hypertext Markup Language) jest językiem służącym do tworzenia struktury i zawartości strony internetowej. Jest to rodzaj języka znaczników, który określa, jakie elementy są obecne na stronie (takie jak nagłówki, akapity, obrazy, filmy itp.) i jak powinny być one sformatowane. HTML jest niezbędny do tworzenia podstawowej struktury strony internetowej.
CSS (Cascading Style Sheets) to język służący do określania wyglądu i stylu strony internetowej. CSS umożliwia określanie takich elementów jak kolor tła, czcionki, marginesy, wyrównanie tekstu i wiele innych. CSS działa w oparciu o strukturę HTML, a jego celem jest zapewnienie spójnego i atrakcyjnego wyglądu strony internetowej.

Wspólnie HTML i CSS umożliwiają tworzenie struktury, zawartości i stylu strony internetowej. HTML jest używany do określania, jakie elementy powinny być obecne na stronie, a CSS określa, jak powinny one wyglądać. Bez tych dwóch języków nie byłoby możliwe tworzenie estetycznych i funkcjonalnych stron internetowych.

Dlatego, jeśli chcesz tworzyć strony internetowe, warto poznać podstawy HTML i CSS. Istnieje wiele źródeł nauki tych języków, w tym kursy online, książki i poradniki.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.