Co to jest kod HTML?

ForumCo to jest kod HTML?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Dzień dobry, szukam informacji na temat kodu HTML i chciałbym dowiedzieć się, czym dokładnie jest ten kod i jak działa. Zamierzam tworzyć strony internetowe i potrzebuję podstawowej wiedzy na temat języka HTML. Czy ktoś może mi pomóc?

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 9 miesięcy ago

Oczywiście, chętnie pomogę w wyjaśnieniu podstaw języka HTML.

HTML (ang. Hypertext Markup Language) to język znaczników używany do tworzenia stron internetowych. Pozwala na strukturyzowanie treści na stronie, takie jak nagłówki, paragrafy, listy, obrazy, linki i wiele innych elementów.

Kod HTML składa się z tzw. "znaczników", które otaczają treść i informują przeglądarkę internetową o tym, jak powinna interpretować te elementy. Na przykład, znacznik

  • nagłówka h1 oznacza nagłówek pierwszego poziomu,
  • znacznik p paragrafu oznacza akapit.

Oprócz znaczników, kod HTML może zawierać również atrybuty, które dostarczają dodatkowych informacji o elementach na stronie. Na przykład, atrybut "src" w tagu obrazu informuje przeglądarkę internetową o źródle obrazu.

Ważne jest również zrozumienie struktury dokumentu HTML. Wszystkie elementy HTML powinny być zawarte w tagu, a nagłówek strony znajduje się w tagu. Ciało strony znajduje się w tagu, gdzie znajdują się wszystkie widoczne elementy strony.

Mam nadzieję, że te podstawowe informacje pomogą Ci zrozumieć, czym jest kod HTML i jak działa. Jest to podstawowy język do tworzenia stron internetowych i warto poświęcić czas na jego naukę, jeśli planujesz projektować strony internetowe.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.