Co to jest statyczna strona internetowa?

ForumCo to jest statyczna strona internetowa?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć! Chciałbym się dowiedzieć, co to jest statyczna strona internetowa? Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, czym się różni od dynamicznej strony i jakie są jej podstawowe cechy? Chcę lepiej zrozumieć, jak działają strony internetowe i jakie rodzaje stron istnieją. Dzięki za odpowiedzi!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 9 miesięcy ago

Statyczna strona internetowa to taka, która składa się z plików HTML, CSS i innych plików związanych z wyglądem strony, ale nie ma możliwości zmiany treści na niej zamieszczonej przez użytkownika. Zazwyczaj taka strona ma stałą treść i jest stosowana w przypadku, gdy nie ma potrzeby częstej aktualizacji treści.W przeci

wieństwie do statycznych stron, dynamiczne strony internetowe umożliwiają interakcję użytkownika, tj. wprowadzanie zmian w treści strony poprzez formularze, logowanie, itp. Dynamiczne strony internetowe są generowane na bieżąco w oparciu o żądania użytkowników i korzystają z technologii takich jak języki skryptowe (np. PHP, Python, Ruby), bazy danych i frameworki.

Podsumowując, główną różnicą między statycznymi a dynamicznymi stronami internetowymi jest ich zdolność do interakcji z użytkownikiem i możliwości aktualizacji treści na bieżąco. Statyczne strony są łatwe do utrzymania, ale nie nadają się do złożonych interakcji z użytkownikiem, podczas gdy dynamiczne strony pozwalają na tworzenie bardziej interaktywnych i złożonych witryn internetowych.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.