Co to jest strona czynna angielski?

ForumCo to jest strona czynna angielski?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć! Szukam informacji na temat strony "czynnej" angielski. Moje pytanie brzmi: Co to jest strona "czynna" angielski i jakie są jej cechy charakterystyczne? Interesuję się nauką języka angielskiego i chcę poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych rodzajów stron internetowych i narzędzi do nauki języka. Dzięki za odp.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 9 miesięcy ago

Termin "strona czynna" w języku angielskim nazywany jest "active voice". Jest to konstrukcja zdaniowa, w której podmiot wykonuje czynność lub działa, a czasownik odnosi się bezpośrednio do podmiotu. W konstrukcji "active voice" podmiot jest aktywnym uczestnikiem zdania, a zdanie jest bardziej bezpośrednie i klarowne.

Przykłady zdań w stronie czynnej (active voice):

  • "The dog chased the cat" - "Pies gonił kota"
  • "The company released a new product" - "Firma wprowadziła na rynek nowy produkt"
  • "She wrote a book" - "Ona napisała książkę"

W języku angielskim istnieje również tzw. "strona bierna" (passive voice), w której podmiot zdania podlega czynności lub działaniu, zamiast być jej wykonawcą. W konstrukcji "passive voice" czasownik jest odmieniany w formie bezokolicznika lub czasownika posiłkowego "to be", a podmiot występuje zazwyczaj na końcu zdania lub nie występuje wcale.

Przykłady zdań w stronie biernej (passive voice):

  • "The cat was chased by the dog" - "Kot został schwytany przez psa"
  • "A new product was released by the company" - "Nowy produkt został wprowadzony na rynek przez firmę"
  • "The book was written by her" - "Książka została napisana przez nią"

Używanie strony czynnej (active voice) jest zwykle preferowane w języku angielskim, ponieważ zdania są bardziej proste, zwięzłe i łatwiejsze do zrozumienia. Strona bierna (passive voice) jest natomiast stosowana w przypadkach, gdy podmiot czynności jest mniej ważny lub gdy chcemy skupić się na samej czynności lub działaniu.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.