Co to jest za skrót WWW?

ForumCo to jest za skrót WWW?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, szukam informacji na temat skrótu WWW. Chciałbym dowiedzieć się, co to oznacza i w jakim kontekście jest używane. Chcę poszerzyć swoją wiedzę na temat internetu i jego podstawowych terminów. Czy ktoś mógłby mi pomóc i wyjaśnić, co to jest WWW?

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 9 miesięcy ago

Skrót WWW oznacza World Wide Web, co w tłumaczeniu na język polski oznacza ogólnoświatową sieć. Jest to jeden z podstawowych elementów internetu, który umożliwia dostęp do różnego rodzaju informacji oraz zasobów, takich jak strony internetowe, dokumenty, multimedia czy aplikacje. World Wide Web został stworzony w 1989 roku przez Sir Timothy'ego Berners-Lee jako sposób na udostępnianie informacji i zasobów w formie hiperłączy, które pozwalają na szybkie i łatwe przechodzenie z jednej strony na drugą. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z różnych źródeł informacji na całym świecie bez konieczności posiadania wiedzy na temat sposobu ich przechowywania czy lokalizacji. W skrócie, WWW jest jednym z głównych sposobów na udostępnianie i przeglądanie informacji w internecie.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.