Co to są aplikacje webowe?

ForumCo to są aplikacje webowe?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć wszystkim! Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to są aplikacje webowe? Interesuję się tematyką IT, ale nigdy nie miałem okazji zgłębiać tego tematu, a teraz mam do czynienia z aplikacjami webowymi w swojej pracy i chciałbym zrozumieć, czym one dokładnie są. Z góry dzięki za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 9 miesięcy ago

Cześć! Aplikacje webowe to programy komputerowe, które działają w przeglądarce internetowej, zwykle za pomocą języków takich jak HTML, CSS i JavaScript. Są to aplikacje, które są uruchamiane i dostępne przez internet, a ich działanie polega na komunikacji z serwerem za pośrednictwem protokołu HTTP.

Aplikacje webowe różnią się od tradycyjnych aplikacji desktopowych lub mobilnych tym, że nie wymagają instalacji na komputerze użytkownika ani pobierania zasobów na urządzenie mobilne. Zamiast tego, użytkownik może po prostu wejść na stronę internetową, gdzie aplikacja jest hostowana i korzystać z niej w swojej przeglądarce internetowej.

Przykłady aplikacji webowych to między innymi aplikacje pocztowe, systemy zarządzania treścią, platformy e-commerce i wiele innych. Aplikacje webowe mają wiele zalet, takich jak łatwy dostęp z dowolnego miejsca i urządzenia, brak potrzeby instalacji i aktualizacji oraz łatwa skalowalność.

Mam nadzieję, że to pomogło w wyjaśnieniu, czym są aplikacje webowe!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.