Czy Chrome obsługuje Java?

ForumCzy Chrome obsługuje Java?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Cześć, mam pytanie dotyczące przeglądarki Chrome. Czy wie ktoś, czy Chrome obsługuje Java? Chcę korzystać z aplikacji internetowych, które wymagają wtyczki Java, ale nie wiem, czy jest to możliwe w przeglądarce Chrome. Czy trzeba coś specjalnego zrobić, aby Chrome obsługiwał Java? Czy jest to bezpieczne? Czy istnieją jakieś alternatywne rozwiązania, jeśli Chrome nie obsługuje Java? Czy ktoś z was korzysta z Chrome i ma doświadczenie w korzystaniu z Java w tej przeglądarce? Chętnie poznam wasze opinie i porady w tym temacie. Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 8 miesięcy ago

Google Chrome nie obsługuje już domyślnie wtyczki Java, co oznacza, że nie można bezpośrednio uruchamiać aplikacji internetowych, które wymagają Java w przeglądarce Chrome. Przeglądarki internetowe zaczęły eliminować obsługę wtyczek Java ze względu na problemy związane z bezpieczeństwem. Istnieją jednak alternatywy, które pozwalają na uruchamianie aplikacji Java w przeglądarce Chrome.

Jednym z rozwiązań jest korzystanie z rozszerzeń dla Chrome, takich jak np. "IE Tab" lub "IE Tab Classic", które pozwalają na uruchomienie przeglądarki Internet Explorer wewnątrz Chrome i umożliwiają korzystanie z aplikacji, które wymagają wtyczki Java. Istnieją także wtyczki, takie jak "Java Deployment Toolkit" i "Java Platform", które można zainstalować w przeglądarce Chrome, aby umożliwić obsługę aplikacji Java. Jednak należy pamiętać, że korzystanie z aplikacji Java w przeglądarce może zwiększać ryzyko związane z bezpieczeństwem, dlatego należy zachować ostrożność i upewnić się, że korzystamy z bezpiecznych źródeł.

Alternatywnym rozwiązaniem jest korzystanie z innej przeglądarki, która nadal obsługuje wtyczki Java, takiej jak Firefox lub Internet Explorer. W takim przypadku należy jednak pamiętać, że korzystanie z przestarzałych wtyczek, takich jak Java, może zwiększać ryzyko związane z bezpieczeństwem, dlatego należy zachować ostrożność i aktualizować oprogramowanie w miarę możliwości.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.