Czy do JavaScript potrzebny jest HTML?

ForumCzy do JavaScript potrzebny jest HTML?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Czy do pisania skryptów w JavaScript potrzebne jest HTML, czy można pisać je w izolacji? Czy istnieją inne sposoby na uruchomienie skryptów w JavaScript poza połączeniem ich z kodem HTML?

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 9 miesięcy ago

Tak, JavaScript można pisać w izolacji bez połączenia z kodem HTML, na przykład w plikach .js. Istnieją różne sposoby na uruchomienie skryptów w JavaScript poza połączeniem ich z kodem HTML, w tym wykorzystanie narzędzi programistycznych takich jak Node.js lub AngularJS, które umożliwiają uruchamianie skryptów w JavaScript po stronie serwera, a także wykorzystanie rozszerzeń przeglądarki lub plików .js bezpośrednio w plikach HTML. Istnieje wiele opcji i zależy to od konkretnego zastosowania i preferencji programisty. Warto jednak pamiętać, że w większości przypadków JavaScript będzie używany w kontekście strony internetowej i połączenie z kodem HTML będzie niezbędne do osiągnięcia zamierzonego celu.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.