Czy domena może mieć polskie znaki?

ForumCzy domena może mieć polskie znaki?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Czy domena internetowa może zawierać polskie znaki? Szukam informacji na temat możliwości umieszczenia polskich znaków w adresie internetowym, ponieważ chcę stworzyć stronę internetową dla firmy, która działa na rynku polskim i chciałbym aby adres był w pełni zrozumiały dla polskich użytkowników. Słyszałem, że niektóre domeny, takie jak np. .pl, umożliwiają używanie polskich znaków, ale nie jestem pewien, czy tak jest w przypadku innych domen, takich jak .com czy .org. Czy ktoś może mi pomóc w tej kwestii i udzielić jasnej odpowiedzi? Czy polskie znaki w nazwie domeny są dozwolone i jakie ograniczenia dotyczą takiej praktyki?

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 9 miesięcy ago

Tak, polskie znaki są dozwolone w nazwach domen, ale nie są one obsługiwane przez wszystkie domeny. W przypadku polskiej domeny .pl, możliwe jest używanie polskich znaków w nazwie domeny, ale należy pamiętać, że adres taki jak np. "łączność.pl" będzie w rzeczywistości zapisywany jako "xn--aczw7ar.xn--pl-2ja". Dla innych domen, takich jak .com czy .org, nie zawsze jest możliwe użycie polskich znaków w nazwie domeny. Należy sprawdzić wymagania dla konkretnej domeny, aby upewnić się, czy jest to możliwe. W przypadku braku możliwości użycia polskich znaków, można rozważyć alternatywne rozwiązania, takie jak użycie zwykłych liter i stosowanie spacji lub łączenia słów.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.