Czy dostawca Internetu może blokować strony?

ForumCzy dostawca Internetu może blokować strony?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Hej

Ostatnio zauważyłem, że niektóre strony internetowe nie są dostępne dla mnie, mimo że inni użytkownicy mogą na nie normalnie wchodzić. Zastanawiam się, czy to może być spowodowane działaniem mojego dostawcy Internetu. Chciałbym usłyszeć Wasze opinie i doświadczenia w tej kwestii.

Czy dostawca Internetu może blokować dostęp do określonych stron? Czy mają taką władzę i możliwość? Jeśli tak, to jakie są powody, dla których mogliby to robić?

Z jednej strony słyszałem, że dostawcy Internetu mogą stosować filtrację i blokować dostęp do stron, które uważają za nieodpowiednie lub niezgodne z ich polityką. Czy to prawda? Czy mogą blokować strony związane z piractwem, treściami nielegalnymi czy też z innych powodów?

Z drugiej strony, zdaję sobie sprawę, że wolność dostępu do informacji jest ważną kwestią, a blokowanie stron może budzić kontrowersje. Czy dostawcy Internetu mają prawo i uprawnienia do blokowania stron? Czy muszą spełniać jakieś warunki lub otrzymać zgodę, aby móc blokować dostęp do konkretnych stron?

Bardzo mi zależy na pełnym dostępie do Internetu i chciałbym mieć pewność, że blokowanie stron przez dostawcę nie jest bezprawne lub nieuzasadnione. Czy macie jakieś informacje na temat praktyk dostawców Internetu w zakresie blokowania stron? Czy istnieją jakieś sposoby, aby omijać takie blokady lub zabezpieczyć się przed nimi?

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Marek odpowiedział 8 miesięcy ago

Dostawcy Internetu mają prawo blokować strony internetowe, ale tylko w określonych sytuacjach i zgodnie z przepisami prawa. Przede wszystkim blokowanie stron internetowych jest legalne, jeśli zawierają one treści sprzeczne z prawem, np. propagujące przestępstwa, przemoc czy rasizm. Innym powodem blokowania stron może być ochrona użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem lub atakami hakerskimi.

Jednakże dostawcy Internetu nie mogą blokować stron internetowych bez powodu lub z powodu prywatnych interesów. Takie działania naruszają wolność słowa i swobodny dostęp do informacji, co jest chronione przez konstytucję i inne przepisy prawa. W przypadku blokowania stron przez dostawcę Internetu bez uzasadnionej przyczyny, użytkownicy mogą skorzystać z różnych narzędzi i środków prawnych, takich jak skargi do organów regulacyjnych czy pozwy sądowe.

Warto zaznaczyć, że blokowanie stron internetowych jest skomplikowanym tematem, a wiele zależy od konkretnych okoliczności i interpretacji przepisów prawa. Dlatego zawsze warto skonsultować się z prawnikiem lub specjalistą ds. Internetu w przypadku wątpliwości lub problemów związanych z blokowaniem stron.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.