Czy Historia zapisuje się na koncie Google?

ForumCzy Historia zapisuje się na koncie Google?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Czy Historia przeglądania jest zapisywana na koncie Google? Czy tylko na samym urządzeniu? Chciałbym wiedzieć, czy korzystając z konta Google, informacje o historii przeglądania są automatycznie synchronizowane i przechowywane na koncie, czy też pozostają na urządzeniu i nie są przesyłane do chmury. Interesuje mnie to ze względu na prywatność i ochronę danych, dlatego chcę wiedzieć, czy Historia jest trzymana tylko lokalnie, czy też jest przechowywana w chmurze Google i w jaki sposób mogę to kontrolować. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 9 miesięcy ago

Tak, jeśli korzystasz z przeglądarki Google Chrome i zalogujesz się na swoje konto Google, historia przeglądania jest zapisywana na koncie Google i synchronizowana między urządzeniami, na których jesteś zalogowany. Oznacza to, że jeśli usuniesz historię przeglądania na jednym urządzeniu, zostanie ona automatycznie usunięta ze wszystkich urządzeń, na których jesteś zalogowany.

Jeśli nie chcesz, aby historia przeglądania była synchronizowana z Twoim kontem Google, możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach przeglądarki Chrome. Aby to zrobić, otwórz przeglądarkę Chrome, kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu, wybierz opcję "Ustawienia", a następnie kliknij "Synchronizuj i usługi Google". W tym miejscu możesz wyłączyć synchronizację historii przeglądania lub wybrać, które elementy mają być synchronizowane.

Warto również pamiętać, że Google zbiera informacje o Twojej aktywności w sieci, w tym o odwiedzanych stronach, nawet jeśli nie jesteś zalogowany na swoje konto Google. Możesz jednak wyłączyć zbieranie tych danych w ustawieniach prywatności swojego konta Google.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.