Czy Java jest za darmo?

ForumCzy Java jest za darmo?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hej

Chciałbym zapytać o pewną kwestię dotyczącą języka programowania Java. Czy ktoś może mi wyjaśnić, czy Java jest darmowa do użytku?

Zastanawiam się, czy mogę korzystać z Javy bez konieczności płacenia za nią. Czy jest dostępna dla wszystkich użytkowników bez żadnych opłat? Czy też istnieją jakieś koszty związane z jej używaniem?

Słyszałem, że Java jest popularna i używana w wielu aplikacjach i systemach. Jednak nie jestem pewien, czy jej darmowość dotyczy również zwykłych użytkowników, takich jak ja.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 9 miesięcy ago

Java jest darmowa do użytku osobistego i komercyjnego, a jej źródła są dostępne na licencji GNU GPL (General Public License). Jednakże, istnieją pewne wyjątki dotyczące zastosowania Java, które wymagają opłat licencyjnych. Na przykład, korzystanie z oprogramowania Oracle Java w celach komercyjnych wymaga wykupienia odpowiedniej licencji. W przypadku innych wersji Java, takich jak OpenJDK, nie ma takiego wymogu.

Warto również zauważyć, że pomimo darmowości samej Javy, korzystanie z niej w tworzeniu aplikacji może wiązać się z kosztami związanymi z infrastrukturą, narzędziami deweloperskimi czy zatrudnieniem programistów. Jednakże, jeśli chodzi o samą Javę, to można ją wykorzystać bezpłatnie w większości przypadków.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.