Czy JS jest kompilowany?

ForumCzy JS jest kompilowany?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Czy JavaScript jest językiem skryptowym czy kompilowanym? Potrzebuję wyjaśnienia, ponieważ słyszałem różne opinie na ten temat i chciałbym wiedzieć, co jest prawdą. Z tego, co mi wiadomo, większość przeglądarek interpretuje kod JavaScriptu bezpośrednio, ale czy jest to proces kompilacji czy interpretacji? Czy zawsze jest to wykonywane przez przeglądarkę czy może być kompilowane przez serwer? Proszę o pomoc w zrozumieniu tego tematu.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 9 miesięcy ago

JavaScript jest językiem skryptowym, co oznacza, że kod źródłowy jest zwykle kompilowany lub interpretowany bezpośrednio podczas uruchamiania programu. W przypadku JavaScriptu, kod jest interpretowany przez przeglądarkę internetową. Proces ten polega na odczytaniu kodu JavaScriptu i przetworzeniu go na bieżąco w kod maszynowy, który może być wykonywany przez przeglądarkę. Jest to zwykle nazywane JIT (just-in-time) kompilacją, ponieważ kod jest kompilowany w trakcie wykonywania.

Zasadniczo JavaScript nie jest kompilowany przez serwer. Jednak w niektórych przypadkach, kiedy korzysta się z narzędzi programistycznych, można skompilować kod JavaScript na plik binarny, który jest wykonywany przez serwer, zamiast przeglądarki. Jest to możliwe dzięki narzędziom takim jak Node.js, które umożliwiają uruchamianie kodu JavaScript po stronie serwera.

W skrócie, JavaScript jest językiem skryptowym, który jest zwykle interpretowany przez przeglądarkę internetową. Proces ten polega na JIT-kompilacji kodu źródłowego JavaScriptu. Jednak w niektórych przypadkach można skompilować kod JavaScript na plik binarny, który jest wykonywany przez serwer.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.