Czy link http jest bezpieczny?

ForumCzy link http jest bezpieczny?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hejka

Mam pewne pytanie dotyczące bezpieczeństwa linków HTTP i potrzebuję Waszej pomocy. Czy linki HTTP są bezpieczne i czy powinienem się nimi martwić?

Wiele stron internetowych, zwłaszcza tych starszych, nadal korzysta z protokołu HTTP zamiast zabezpieczonego protokołu HTTPS. Czy klikanie na takie linki może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa mojego komputera lub danych?

Chciałbym unikać potencjalnych ryzyk związanych z przeglądaniem stron internetowych, ale często napotykam na linki HTTP. Czy istnieje ryzyko przechwycenia moich danych, ataku typu "man-in-the-middle" lub innych zagrożeń, jeśli korzystam z takich linków?

Bardzo zależy mi na ochronie mojej prywatności i bezpieczeństwa online, dlatego szukam informacji od osób bardziej doświadczonych. Czy powinienem unikać klikania na linki HTTP? Czy istnieją jakieś środki ostrożności, które mogę podjąć, aby zminimalizować ryzyko?

Bardzo bym docenił Waszą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat bezpieczeństwa linków HTTP i związanych z nimi zagrożeń, proszę o podzielenie się nimi. Może również ktoś z Was ma doświadczenie z sytuacjami, w których korzystanie z linków HTTP było problematyczne.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 9 miesięcy ago

Korzystanie z protokołu http nie jest bezpieczne, ponieważ dane przesyłane za jego pośrednictwem nie są szyfrowane, co oznacza, że osoby trzecie mogą przechwycić te dane i wykorzystać je w nieodpowiedni sposób. Dlatego zaleca się korzystanie z protokołu https, który zapewnia bezpieczne przesyłanie danych przez Internet poprzez szyfrowanie informacji przesyłanych między serwerem a przeglądarką internetową. W przypadku stron internetowych, które zawierają wrażliwe dane, takie jak numery karty kredytowej lub hasła, należy upewnić się, że są one dostępne tylko za pośrednictwem protokołu https.

Jeśli korzystasz z http, twoje dane osobowe mogą być narażone na zagrożenia takie jak kradzież tożsamości, hakerstwo lub phishing. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w Internecie, należy upewnić się, że strony internetowe, z których korzystasz, wykorzystują protokół https, a także korzystać z programów antywirusowych i oprogramowania blokującego reklamy, które mogą chronić przed niebezpieczeństwami w Internecie.

Ogólnie rzecz biorąc, zawsze warto zwracać uwagę na adres URL strony internetowej i upewnić się, że jest ona bezpieczna, przed wprowadzaniem swoich danych osobowych czy dokonywaniem transakcji online.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.