Czy może być spacja w adresie email?

ForumCzy może być spacja w adresie email?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Hej, powiedzcie proszę czy w adresie e-mail można użyć spacji? Czy to jest dozwolone, a może jest to niezgodne z ogólnymi standardami adresów e-mail?

Szukam informacji dotyczących wykorzystania spacji w adresie e-mail. Czy jest to dozwolone? Czy takie adresy będą działać poprawnie? Czy spacja może być częścią loginu lub nazwy domeny? Czy istnieją jakieś ograniczenia związane z używaniem spacji w adresie e-mail? Chciałbym poznać opinie i doświadczenia innych użytkowników oraz specjalistów z branży, aby dokładniej zrozumieć, jakie są standardy w zakresie adresów e-mail i czy spacja jest akceptowalna.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 8 miesięcy ago

W skład adresu e-mail wchodzą dwa elementy: nazwa użytkownika (login) oraz nazwa domeny. Nazwa użytkownika może składać się z liter, cyfr, kropek, myślników i podkreśleń, ale nie może zawierać spacji. Standardy adresów e-mail nie pozwalają na używanie spacji w nazwie użytkownika, ponieważ spacja jest traktowana jako znak oddzielający elementy adresu e-mail. Zamiast spacji, w nazwie użytkownika można użyć kropki lub podkreślenia, które są dozwolone. Nazwa domeny może zawierać tylko litery, cyfry i kropki.

Jeśli adres e-mail zawiera spacje, to nie będzie on działał poprawnie i może prowadzić do błędów w systemie. W praktyce większość serwerów pocztowych nie pozwoli na utworzenie adresu e-mail z użyciem spacji, ale istnieją nieliczne wyjątki, które mogą umożliwić takie rozwiązanie.

Podsumowując, nie jest dozwolone używanie spacji w nazwie użytkownika w adresie e-mail, ponieważ nie jest to zgodne ze standardami adresów e-mail i może prowadzić do błędów w systemie.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.