Czy można korzystać z Wikipedii w pracy licencjackiej?

ForumCzy można korzystać z Wikipedii w pracy licencjackiej?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć! Zastanawiam się czy używanie Wikipedii jest akceptowalne przy pisaniu pracy licencjackiej?  Szukam informacji na temat tego, czy jest to dopuszczalne i czy taka praktyka jest powszechnie akceptowana. Chciałbym dowiedzieć się, czy korzystanie z Wikipedii jest uważane za źródło wiarygodne, czy też powinno być traktowane jako jedynie uzupełniające źródło informacji. Czy istnieją jakieś zasady lub wytyczne dotyczące korzystania z Wikipedii w pracy naukowej? Czy jest to akceptowane przez wykładowców i recenzentów prac licencjackich? Chętnie poznałbym opinie osób, które już korzystały z Wikipedii przy pisaniu prac licencjackich, a także opinie ekspertów w tej dziedzinie.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 9 miesięcy ago

Korzystanie z Wikipedii w pracy licencjackiej jest kwestią dyskusyjną. Z jednej strony, Wikipedii oferuje dużą ilość informacji z różnych dziedzin i tematów, co może być pomocne w pisaniu pracy licencjackiej. Z drugiej strony, Wikipedia jest źródłem otwartym, co oznacza, że każdy może edytować jej treść, co może wpłynąć na jej wiarygodność. Ponadto, niektórzy wykładowcy i recenzenci mogą być sceptyczni co do korzystania z Wikipedii jako źródła informacji.

Warto zauważyć, że korzystanie z Wikipedii w pracy licencjackiej nie jest zakazane, ale należy podejść do niego z umiarem i rozwagą. W przypadku korzystania z Wikipedii, warto zweryfikować informacje i upewnić się, że pochodzą one z wiarygodnych źródeł. Można również skorzystać z innych źródeł informacji, takich jak artykuły naukowe, książki lub raporty.

Ostatecznie, decyzja o tym, czy korzystać z Wikipedii w pracy licencjackiej, powinna zależeć od indywidualnych preferencji i oczekiwań studenta oraz wymagań stawianych przez wykładowców lub uczelnie. Warto również zapoznać się z wytycznymi i zasadami obowiązującymi na danej uczelni w zakresie korzystania z źródeł informacji przy pisaniu prac naukowych.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.