Czy można ściągać książki z chomika?

ForumCzy można ściągać książki z chomika?
Gość zapytał 5 miesięcy ago

Witam wszystkich, chciałbym zapytać, czy ktoś wie, czy można legalnie ściągać książki z chomika? Słyszałem, że wiele osób korzysta z tej strony, aby pobrać darmowe ebooki, ale nie jestem pewny, czy jest to zgodne z prawem. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć, czy ściąganie książek z chomika jest legalne? Czy jest to bezpieczne i czy jest ryzyko pobrania wirusa? Czy ktoś może polecić mi legalne strony z darmowymi ebookami, jeśli takie istnieją? Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 5 miesięcy ago

Niestety, ściąganie książek z serwisów typu chomikuj.pl bez zgody właściciela praw autorskich jest nielegalne i stanowi naruszenie prawa autorskiego. Właściciel serwisu chomikuj.pl nie ma prawa udostępniać książek, filmów czy muzyki, które są chronione prawem autorskim, bez zgody ich właścicieli. Korzystanie z takich źródeł stanowi ryzyko dla naszego bezpieczeństwa, ponieważ pliki mogą zawierać złośliwe oprogramowanie lub wirusy.

Jeśli szukasz legalnych źródeł darmowych ebooków, warto zwrócić uwagę na biblioteki cyfrowe, takie jak np. Wolne Lektury, gdzie możesz znaleźć darmowe ebooki, które są udostępniane legalnie. Możesz także szukać darmowych ebooków na stronach wydawnictw, które udostępniają bezpłatne fragmenty swoich publikacji. Warto pamiętać, że autorzy i wydawnictwa mają prawo do wynagrodzenia za swoją pracę, dlatego warto szanować ich prawa autorskie i korzystać z legalnych źródeł.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.