Czy można sprawdzić historię WiFi?

ForumCzy można sprawdzić historię WiFi?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Cześć wszystkim!
Mam pytanie dotyczące historii przeglądania przez sieć WiFi. Czy jest możliwe sprawdzenie historii przeglądania na urządzeniach podłączonych do sieci WiFi? Czy właściciel sieci WiFi ma dostęp do historii przeglądania użytkowników?
Nie mam zamiaru naruszać prywatności innych osób, ale jestem zaniepokojony, że ktoś może sprawdzać moją historię przeglądania bez mojej wiedzy. Czy jestem w stanie zabezpieczyć swoją prywatność i chronić swoją historię przeglądania?
Zastanawiam się również, jakie są prawa właściciela sieci WiFi i czy ma on prawo do sprawdzenia historii przeglądania użytkowników. Czy istnieją sposoby na ochronę swojej prywatności w sieci WiFi, na przykład przez szyfrowanie ruchu sieciowego lub blokowanie dostępu do historii przeglądania?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie dotyczące prywatności i bezpieczeństwa w sieci WiFi. Dziękuję z góry!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 6 miesięcy ago

Właściciel sieci WiFi ma dostęp do pewnych informacji dotyczących użytkowników podłączonych do sieci, w tym adresów IP i adresów MAC, ale nie ma bezpośredniego dostępu do historii przeglądania tych użytkowników. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta z niezaszyfrowanej strony internetowej (HTTP zamiast HTTPS), to właściciel sieci WiFi może przechwycić i zobaczyć przesyłane przez użytkownika dane, w tym historię przeglądania.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją prywatność i chronić swoją historię przeglądania, możesz zainstalować wtyczki do przeglądarki, które blokują śledzenie i przekierowania, takie jak uBlock Origin lub Privacy Badger. Możesz także korzystać z prywatnych trybów przeglądania, takich jak tryb prywatny w przeglądarce Google Chrome, który automatycznie usuwa historię przeglądania i pliki cookie po zamknięciu przeglądarki.

Właściciel sieci WiFi ma prawo do monitorowania aktywności sieciowej i korzystania z filtrów zawartości, aby zapobiegać dostępowi do niebezpiecznych stron internetowych lub zwiększyć wydajność sieci. Jednakże, powinien on przestrzegać przepisów dotyczących prywatności i nie powinien celowo naruszać prywatności użytkowników sieci WiFi.

Ważne jest, aby zawsze korzystać z zaszyfrowanych stron internetowych (HTTPS) i nie udostępniać poufnych informacji, takich jak hasła, numer karty kredytowej lub dane osobowe, na niezaszyfrowanych stronach. Możesz także zabezpieczyć swoją sieć WiFi poprzez stosowanie silnych haseł i korzystanie z szyfrowania WPA2.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.