Czy można umieścić na swojej stronie informacje z innych źródeł?

ForumCzy można umieścić na swojej stronie informacje z innych źródeł?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Cześć wszystkim! Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę umieścić na swojej stronie informacje, które znalazłem na innych stronach internetowych? Czy jest to dozwolone z punktu widzenia praw autorskich? Czy muszę uzyskać zgodę od właścicieli tych stron, z których czerpię informacje? Chciałbym uniknąć naruszenia praw autorskich, ale jednocześnie chcę dostarczyć wartościowe informacje moim użytkownikom. Jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie? Czy wiecie, jak działa to prawo w Polsce lub innych krajach? Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 8 miesięcy ago

Witaj! Umieszczanie informacji znalezionych na innych stronach internetowych na swojej własnej stronie może stanowić naruszenie praw autorskich, jeśli nie masz zezwolenia właściciela tych informacji. Właściciele stron internetowych mają prawo do ochrony swoich treści przed nieuprawnionym wykorzystaniem. Ochrona ta obejmuje między innymi teksty, zdjęcia, filmy, grafiki i inne materiały zawarte na stronie internetowej.

Aby uniknąć naruszenia praw autorskich, powinieneś upewnić się, że masz zgodę właściciela strony internetowej na wykorzystanie ich informacji. Możesz uzyskać zgodę w formie pisemnej lub poprzez stosowanie licencji Creative Commons. Jeśli chcesz skorzystać z informacji z innej strony internetowej, najlepiej jest skontaktować się z właścicielem strony i uzyskać zgodę na wykorzystanie treści.

W przypadku naruszenia praw autorskich, właściciel strony internetowej ma prawo do dochodzenia swoich praw w sądzie i żądania usunięcia treści ze swojej strony internetowej. Może to skutkować również konsekwencjami finansowymi, takimi jak grzywna lub odszkodowanie.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach, obowiązują podobne zasady dotyczące praw autorskich w internecie. Dlatego ważne jest, aby przed umieszczeniem informacji na swojej stronie internetowej dokładnie zapoznać się z prawami autorskimi i uzyskać zgodę właściciela materiałów.

Mam nadzieję, że ta odpowiedź pomoże Ci uniknąć problemów z prawami autorskimi. Jeśli masz więcej pytań, śmiało je zadaj!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.