Czy PHP to frontend?

ForumCzy PHP to frontend?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hej, chciałbym zadać pytanie na temat PHP. Czy PHP to frontend? Słyszałem o tej technologii i chcę się dowiedzieć, czy jest to język programowania do tworzenia frontendu stron internetowych. Czy może jest to język backendowy lub pełni inną rolę? Zastanawiam się, czy warto poświęcić czas na naukę PHP, aby tworzyć strony internetowe. Chętnie poznam opinie osób, które mają doświadczenie w tej dziedzinie i mogą mi pomóc w rozwianiu moich wątpliwości. Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Marek odpowiedział 9 miesięcy ago

PHP to język programowania, który może być wykorzystywany zarówno do tworzenia frontendu, jak i backendu stron internetowych. W większości przypadków jest to jednak język backendowy, czyli wykorzystywany do tworzenia logiki i funkcjonalności strony internetowej, takiej jak przetwarzanie formularzy, zarządzanie bazą danych, autoryzacja użytkowników i wiele innych.

Frontend strony internetowej to część, którą użytkownik widzi i z którą interaktywuje, a więc składa się z HTML, CSS i JavaScript. PHP może być wykorzystywany do generowania HTML z danych przechowywanych w bazie danych lub do tworzenia szablonów stron internetowych.

Jeśli chcesz nauczyć się tworzenia frontendu stron internetowych, to niekoniecznie musisz uczyć się PHP. W tym celu lepiej zainwestować czas w naukę HTML, CSS i JavaScript. Jednak jeśli chcesz tworzyć bardziej zaawansowane i interaktywne strony internetowe, to warto nauczyć się również PHP i używać go do tworzenia funkcjonalności backendowych.

Podsumowując, PHP to język programowania, który może być wykorzystywany do tworzenia zarówno frontendu, jak i backendu stron internetowych. Warto nauczyć się go, jeśli chcesz tworzyć bardziej zaawansowane i interaktywne strony internetowe.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.