Czy Pixabay ma prawa autorskie?

ForumCzy Pixabay ma prawa autorskie?
Gość zapytał 5 miesięcy ago

Moje pytanie brzmi: Czy Pixabay ma prawa autorskie do zdjęć i grafik zamieszczanych na ich stronie? Znalazłem wiele ciekawych obrazów na tej stronie, ale nie jestem pewien, czy mogę ich używać bez naruszania praw autorskich. Czy ktoś może mi pomóc z odpowiedzią na to pytanie? Czy Pixabay jest źródłem legalnych zdjęć i grafik, które można wykorzystać na swojej stronie internetowej lub w innych projektach? Czy istnieją jakieś ograniczenia co do sposobu wykorzystania tych obrazów? Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje i porady w tej sprawie.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 5 miesięcy ago

Pixabay udostępnia zdjęcia i grafiki na licencji Creative Commons Zero (CC0), co oznacza, że są one całkowicie wolne od praw autorskich. Oznacza to, że można je wykorzystywać w dowolnym celu, również w celach komercyjnych, bez konieczności uzyskiwania zgody lub płacenia tantiem dla autora. Nie ma również żadnych ograniczeń co do sposobu wykorzystania tych obrazów, z wyjątkiem ograniczeń, które mogą wynikać z ogólnych przepisów dotyczących praw autorskich, takich jak ograniczenia dotyczące wykorzystywania wizerunków osób prywatnych lub marek handlowych. Warto jednak zawsze dokładnie sprawdzić, czy dany obraz nie jest przypadkiem chroniony prawem autorskim lub nie posiada jakichkolwiek ograniczeń co do jego wykorzystania.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.