Czy pobieranie zdjęć z Facebooka jest legalne?

ForumCzy pobieranie zdjęć z Facebooka jest legalne?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hej, mam pytanie odnośnie pobierania zdjęć z Facebooka. Czy jest to legalne? Czy mogę pobrać zdjęcia, na których jestem oznaczony, a które umieszczone są na profilach innych użytkowników? Czy muszę uzyskać zgodę od osoby, która je udostępniła? Interesuje mnie, czy mogę wykorzystać te zdjęcia np. na mojej stronie internetowej lub na innych portalach społecznościowych. Zależy mi na tym, aby uniknąć konsekwencji prawnych. Dzięki za odpowiedzi!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 9 miesięcy ago

Pobieranie zdjęć z Facebooka, na których jesteś oznaczony, jest legalne tylko wtedy, gdy masz zgodę od osoby, która je opublikowała. Oznaczenie na zdjęciu nie oznacza, że automatycznie masz prawo do pobrania i wykorzystania go w dowolny sposób.

Jeśli chcesz wykorzystać zdjęcia na swojej stronie internetowej lub na innych portalach społecznościowych, powinieneś uzyskać zgodę od osoby, która je udostępniła. W przypadku, gdy nie masz takiej zgody, używanie zdjęć może prowadzić do konsekwencji prawnych.

Warto pamiętać, że zdjęcia na Facebooku mają swojego właściciela, który ma prawo decydować o ich wykorzystaniu. Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz wykorzystać konkretne zdjęcie, najlepiej skontaktuj się z właścicielem i uzyskaj zgodę.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.