Czy programista tworzy strony internetowe?

ForumCzy programista tworzy strony internetowe?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć,
mam pytanie dotyczące branży IT. Czy programista to osoba, która tworzy strony internetowe? Czy to oznacza, że każdy programista potrafi tworzyć strony internetowe? Czy może są to dwie różne dziedziny i wymagają odmiennych umiejętności? Zastanawiam się, czy powinienem zwrócić się do programisty, jeśli potrzebuję nowej strony internetowej dla mojego biznesu. Czy jest to jego obszar specjalizacji, czy powinienem szukać kogoś innego, np. web developera? Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie wskazówki.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Marek odpowiedział 9 miesięcy ago

Programista to osoba zajmująca się programowaniem, czyli pisaniem kodu komputerowego. Jest to szeroka kategoria, która obejmuje różne dziedziny, takie jak tworzenie aplikacji mobilnych, gier komputerowych, systemów operacyjnych czy też stron internetowych. Nie każdy programista specjalizuje się w tworzeniu stron internetowych, ponieważ wymagają one specyficznych umiejętności i wiedzy z zakresu web developmentu.

Web developer to osoba, która specjalizuje się w tworzeniu stron internetowych i aplikacji webowych. W przeciwieństwie do programisty, który może pracować w różnych dziedzinach, web developer skupia się na tworzeniu aplikacji internetowych. Zajmuje się projektowaniem, budową i wdrażaniem witryn internetowych, a także ich modyfikacją i utrzymaniem.

Jeśli potrzebujesz nowej strony internetowej dla swojego biznesu, zalecamy szukanie osoby specjalizującej się w web developmentu. Taka osoba będzie miała wiedzę i umiejętności potrzebne do stworzenia funkcjonalnej i estetycznej strony internetowej. Można szukać freelancerów lub firm zajmujących się web developmentem. Przed wyborem warto zwrócić uwagę na ich doświadczenie, portfolio oraz opinie innych klientów.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.