Czy strona internetowa to program komputerowy?

ForumCzy strona internetowa to program komputerowy?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hej, mam pytanie dotyczące stron internetowych. Czy strona internetowa to program komputerowy? Zastanawiam się, czy moja strona internetowa wymaga specjalnych zasad regulujących jej tworzenie, tak jak programy komputerowe. Nie jestem pewien, czy to samo prawo odnosi się do stron internetowych i aplikacji. Czy ktoś może mi pomóc z odpowiedzią na to pytanie i podać źródła, na które mogę się powołać? Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 9 miesięcy ago

Strona internetowa to nie to samo co program komputerowy, choć oba związane są z technologią informatyczną. Strona internetowa to zbiór powiązanych ze sobą dokumentów HTML, CSS, JavaScript i innych plików multimedialnych, które są wyświetlane w przeglądarce internetowej. Program komputerowy z kolei jest oprogramowaniem, które jest uruchamiane bezpośrednio na komputerze lub innym urządzeniu.

Prawo dotyczące tworzenia stron internetowych jest regulowane przez różne przepisy, takie jak przepisy dotyczące prawa autorskiego, RODO czy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Wiele z tych przepisów reguluje również tworzenie programów komputerowych. Dlatego ważne jest, aby przy tworzeniu strony internetowej przestrzegać obowiązujących przepisów, zwłaszcza jeśli strona internetowa ma funkcje interaktywne, np. formularze kontaktowe lub logowanie.

Jeśli chodzi o źródła, na które możesz się powołać, to polecam sprawdzić przepisy dotyczące prawa autorskiego, RODO oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także inne źródła związane z tworzeniem stron internetowych, takie jak poradniki i kursy online.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.