Czy Tor w Polsce jest legalny?

ForumCzy Tor w Polsce jest legalny?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Zastanawiam się, czy korzystanie z sieci Tor w Polsce jest legalne. Czy ktoś może mi pomóc z odpowiedzią? Słyszałem, że niektóre kraje mają restrykcyjne przepisy dotyczące korzystania z Tor, ale nie jestem pewien, jak sytuacja wygląda w Polsce. Czy istnieją jakieś ograniczenia lub konsekwencje prawne związane z korzystaniem z tej sieci w Polsce? Czy ktoś już korzystał z Tor w Polsce i może podzielić się swoimi doświadczeniami? Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 8 miesięcy ago

Korzystanie z sieci Tor w Polsce jest legalne, a przepisy prawa nie nakładają na użytkowników Tor żadnych ograniczeń ani kar. Jednakże, korzystanie z sieci Tor w celu popełnienia przestępstwa jest oczywiście nielegalne i może prowadzić do konsekwencji prawnych.

W Polsce obowiązujące przepisy prawa nie ograniczają ani nie kryminalizują korzystania z sieci Tor, ale istnieją przepisy, które umożliwiają organom ścigania monitorowanie ruchu sieciowego, w tym również ruchu w sieci Tor. Warto zauważyć, że korzystanie z sieci Tor nie gwarantuje pełnej anonimowości i prywatności, a w przypadku działalności nielegalnej w sieci, organy ścigania są w stanie ustalić tożsamość osoby.

Mimo że korzystanie z sieci Tor w Polsce jest legalne, warto zachować ostrożność i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci, aby uniknąć naruszenia swojej prywatności lub wizerunku.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.