Czy w adresie URL mogą występować znaki inne niż łacińskie?

ForumCzy w adresie URL mogą występować znaki inne niż łacińskie?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Cześć! Mam pytanie dotyczące adresów URL. Czy ktoś wie, czy w adresach URL mogą występować znaki inne niż łacińskie? Wiem, że większość adresów internetowych zawiera tylko litery alfabetu łacińskiego, ale zdarza się, że strony internetowe używają innych znaków, takich jak cyrylica, hebrajski czy japoński. Czy jest to bezpieczne dla użytkowników i czy przeglądarki internetowe obsługują takie adresy? Chciałbym dowiedzieć się, czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące znaków, które można użyć w adresach URL. Byłbym wdzięczny za pomoc i odpowiedź na moje pytanie.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 6 miesięcy ago

Tak, w adresach URL mogą występować znaki inne niż łacińskie. Faktycznie, standardy adresów URL pozwalają na używanie znaków z innych alfabetów, takich jak cyrylica, hebrajski czy japoński. Jednak nie wszystkie przeglądarki internetowe obsługują takie adresy URL, dlatego użytkownik może napotkać problemy z dostępem do stron internetowych z takimi adresami. Warto także pamiętać, że niektóre znaki mogą być kodowane w adresach URL, co może prowadzić do nieporozumień i błędów. Dlatego zaleca się stosowanie alfabetu łacińskiego w adresach URL, chyba że jest to niezbędne do obsługi innych języków i alfabetów.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.