Czym charakteryzuje się zasada solidności w standardzie WCAG 21?

ForumCzym charakteryzuje się zasada solidności w standardzie WCAG 21?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Czym dokładnie jest zasada solidności w standardzie WCAG 2.1 i jakie wymogi spełniają strony internetowe, aby zgodnie z tą zasadą były uznane za dostępne dla osób niepełnosprawnych?

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 8 miesięcy ago

Zasada solidności (ang. robustness) w standardzie WCAG 2.1 odnosi się do zapewnienia, że strona internetowa będzie zachowywać się poprawnie na różnych przeglądarkach i urządzeniach. Aby spełnić tę zasadę, strona powinna być zgodna z aktualnymi standardami HTML i CSS, aby zminimalizować błędy podczas wyświetlania na różnych urządzeniach.

Ponadto, aby spełnić wymogi zasady solidności, strona internetowa powinna być testowana na różnych przeglądarkach i urządzeniach, aby upewnić się, że działa poprawnie. Testowanie powinno obejmować sprawdzenie kodu strony pod kątem zgodności z najnowszymi standardami, a także testowanie wydajności i szybkości ładowania strony.

Ważne jest, aby strona internetowa była projektowana w sposób elastyczny i skalowalny, aby można było łatwo wprowadzać zmiany i aktualizacje, a także zapewnić jej odpowiednią wydajność i łatwość dostępu dla użytkowników niepełnosprawnych.

Podsumowując, aby spełnić zasadę solidności w standardzie WCAG 2.1, strona internetowa powinna być zgodna z aktualnymi standardami HTML i CSS, elastyczna i skalowalna, a także testowana na różnych przeglądarkach i urządzeniach, aby upewnić się, że działa poprawnie.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.