Czym jest Web 10?

ForumCzym jest Web 10?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Witajcie! Ostatnio usłyszałem o pojęciu "Web 10" i jestem bardzo ciekaw, czym dokładnie jest i jakie przemiany przynosi w świecie internetu. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zrozumieniu i odkryciu, co kryje się za tym terminem.

Jestem świadomy, że mamy obecnie Web 2.0, który charakteryzuje się interaktywnością, udziałem użytkowników i treściami generowanymi przez społeczność. Jednak o Web 10 nie słyszałem wcześniej i jestem ciekaw, czy oznacza to kolejny etap rozwoju internetu.

Czy ktoś może mi objaśnić, czym jest Web 10? Jakie są główne cechy i innowacje, które definiują ten etap? Czy to tylko kolejne określenie dla nowych technologii, czy istnieje jasne rozgraniczenie między Web 2.0 a Web 10?

Chciałbym także poznać Wasze przewidywania i opinie na temat Web 10. Czy uważacie, że będzie on rewolucją w naszym doświadczeniu w internecie? Jakie korzyści i zmiany może przynieść dla użytkowników i społeczności online?

Bardzo mi zależy na Waszym wkładzie i wiedzy. Wierzę, że Wasze odpowiedzi pomogą mi lepiej zrozumieć tę fascynującą kwestię przyszłości internetu.

Dziękuję z góry za wszystkie informacje, które się podzielicie. Czekam z niecierpliwością na Wasze spostrzeżenia i dyskusję na temat Web 10!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 9 miesięcy ago

Web 10 nie jest powszechnie stosowanym terminem w świecie technologii internetowych i nie istnieje konkretna definicja tego pojęcia. Jednakże, można przypuszczać, że chodziło o jakąś koncepcję lub przyszłą wizję rozwoju internetu. Możliwe, że miało to związek z ideą Internetu rzeczy, czyli związania z Internetem różnego rodzaju urządzeń i obiektów codziennego użytku. Może to też dotyczyć przyszłych rewolucyjnych zmian w sposobie interakcji użytkowników z internetem, jakie będą miały miejsce w kolejnych dekadach. Bez konkretnej informacji trudno jest jednak udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi na to pytanie.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.