Czym się różni portal od strony?

ForumCzym się różni portal od strony?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Cześć, poszukuję informacji na temat różnic między portalem a stroną internetową. Czy ktoś może mi pomóc z odpowiedzią? Zastanawiam się, czy te terminy są ze sobą ściśle powiązane, czy też istnieją między nimi znaczące różnice. Wiem, że oba terminy odnoszą się do witryn internetowych, ale nie jestem pewien, jakie są między nimi różnice. Czy strona internetowa jest tylko pojedynczą stroną, a portal to zbiór wielu stron? Czy może jest to kwestia funkcjonalności i zawartości? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i wyjaśnienia.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 6 miesięcy ago

Portal i strona internetowa to dwa różne pojęcia, chociaż czasami używane są zamiennie.

Strona internetowa to pojedyncza strona internetowa, na której umieszczona jest zawartość, np. tekst, obrazy, filmy, itp. Strona internetowa może być częścią większego projektu lub witryny internetowej.

Portal internetowy to z kolei zbiór stron internetowych, które łączą się w celu zapewnienia użytkownikowi różnych funkcji i usług. Portale internetowe oferują zwykle wiele funkcji, takich jak wyszukiwarki, poczta e-mail, fora, serwisy społecznościowe, sklepy internetowe itp. Portale są zwykle bardziej rozbudowane niż pojedyncze strony internetowe i zwykle mają znacznie więcej funkcjonalności.

Ogólnie rzecz biorąc, strony internetowe służą przede wszystkim do przekazywania informacji, podczas gdy portale internetowe oferują szerszy zakres usług i funkcji dla użytkowników.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.