Dlaczego Kaspersky blokuje internet?

ForumDlaczego Kaspersky blokuje internet?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Cześć, mam problem z moim programem antywirusowym Kaspersky. Wydaje się, że blokuje mi dostęp do internetu, a nie jestem pewien, co zrobić. Czy ktoś mógłby mi pomóc z rozwiązaniem tego problemu? Zastanawiam się, dlaczego Kaspersky blokuje mi internet i czy istnieją sposoby na rozwiązanie tego problemu. Czy może to być związane z ustawieniami programu lub może być to wynikiem błędu technicznego? Z góry dzięki za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 6 miesięcy ago

Jeśli Twój program antywirusowy Kaspersky blokuje Ci dostęp do internetu, istnieją kilka możliwych przyczyn i rozwiązań.

Sprawdź ustawienia programu antywirusowego: Przejdź do ustawień Kaspersky i upewnij się, że program nie jest skonfigurowany do blokowania dostępu do internetu. Sprawdź ustawienia programu antywirusowego, zwłaszcza sekcję zabezpieczeń sieciowych. Upewnij się, że nie blokujesz żadnych portów, protokołów lub adresów IP.

Wyłącz program antywirusowy: Jeśli ustawienia Kaspersky są poprawne, wyłącz program antywirusowy na chwilę i sprawdź, czy nadal masz problemy z dostępem do internetu. Jeśli po wyłączeniu programu antywirusowego Twój dostęp do internetu powraca, może to oznaczać, że program antywirusowy blokuje niektóre połączenia sieciowe. W takim przypadku spróbuj zaktualizować program antywirusowy lub skontaktuj się z pomocą techniczną Kaspersky.

Sprawdź system operacyjny: Jeśli po wyłączeniu programu antywirusowego problem z dostępem do internetu nadal istnieje, sprawdź ustawienia swojego systemu operacyjnego, zwłaszcza ustawienia sieciowe. Upewnij się, że nie blokujesz żadnych portów, protokołów lub adresów IP.

Sprawdź swoje urządzenie sieciowe: Możliwe, że problem z dostępem do internetu wynika z uszkodzonego urządzenia sieciowego, takiego jak router lub modem. Sprawdź połączenie z internetem i urządzenia sieciowe, aby upewnić się, że działają poprawnie.

Skanuj system: Wirusy lub inne złośliwe oprogramowanie mogą powodować problemy z dostępem do internetu. Przeskanuj swój system antywirusowym, aby upewnić się, że nie ma złośliwego oprogramowania.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci rozwiązać problem z Kaspersky i dostępem do internetu. Jeśli problem nadal się pojawia, skontaktuj się z pomocą techniczną Kaspersky lub zwróć się o pomoc do specjalisty ds. informatyki.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.