Dlaczego nie można połączyć się z siecią?

ForumDlaczego nie można połączyć się z siecią?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć wszystkim, mam problem z połączeniem z siecią i nie wiem dlaczego. Próbowałem już wszystkiego, ale nic nie działa. Czy ktoś może mi pomóc? Mój komputer widzi sieć, ale nie może się z nią połączyć. Próbowałem już zresetować router, ponownie uruchomić komputer, ale to nic nie dało. Nie wiem, czy to problem z moim komputerem, czy z routerem. Czy ktoś miał już podobny problem i wie, co można zrobić w takiej sytuacji? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady. Z góry dzięki!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 9 miesięcy ago

W przypadku problemów z połączeniem z siecią, warto skorzystać z kilku prostych kroków, aby ustalić przyczynę problemu:

  • Sprawdź, czy inny urządzenia w Twojej sieci mogą się połączyć z internetem. Jeśli inne urządzenia w Twojej sieci działają poprawnie, problem może być z Twoim urządzeniem.
  • Sprawdź ustawienia swojego routera. Sprawdź, czy wszystkie przewody są dobrze podłączone i czy diody na routerze świecą się poprawnie.
  • Wyłącz zaporę ogniową lub antywirusa na chwilę, aby sprawdzić, czy to one powodują problemy z połączeniem.
    Spróbuj zresetować router i/lub modem. Wyłącz urządzenia na kilka minut, a następnie włącz je ponownie.
  • Sprawdź, czy adres IP Twojego urządzenia jest poprawnie skonfigurowany. Możesz sprawdzić to w ustawieniach sieciowych swojego komputera.
  • Skontaktuj się z dostawcą internetu i poproś o pomoc. Być może problem jest po ich stronie i wymagają przeprowadzenia naprawy.

Jeśli powyższe kroki nie pomogą, należy skontaktować się z serwisem technicznym swojego dostawcy internetu lub zwrócić się o pomoc do specjalisty ds. sieci komputerowych.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.