Dlaczego portal internetowy nazywamy bramą do Internetu?

ForumDlaczego portal internetowy nazywamy bramą do Internetu?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Cześć wszystkim,
Mam pytanie dotyczące nazewnictwa "bramy do Internetu". Często słyszę, że portale internetowe są nazywane bramami do Internetu. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego tak jest? Czym ta nazwa się różni od pojęcia "strona internetowa"?
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i wyjaśnienie! Chcę po prostu zrozumieć, jak to działa, ponieważ często korzystam z różnych portali internetowych i zastanawiam się, dlaczego nazywamy je bramami do Internetu.
Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 6 miesięcy ago

Cześć,

Termin "brama do Internetu" często odnosi się do urządzenia lub oprogramowania, które łączy sieć lokalną z Internetem. Brama do Internetu pełni funkcję "bramy" lub "wejścia" do Internetu dla urządzeń podłączonych do sieci lokalnej.

Jeśli chodzi o portale internetowe, to termin "brama do Internetu" może być stosowany w odniesieniu do portalu, który stanowi wirtualne wejście do różnych usług internetowych, takich jak poczta elektroniczna, wyszukiwarki, serwisy społecznościowe itp. Portal może pełnić rolę bramy do Internetu, umożliwiając użytkownikom łatwe korzystanie z różnych usług w jednym miejscu.

Natomiast termin "strona internetowa" odnosi się do pojedynczej strony lub zestawu stron internetowych, które można przeglądać w Internecie. Strona internetowa może być częścią portalu internetowego lub działać jako odrębna jednostka.
Mam nadzieję, że to pomogło w wyjaśnieniu tych pojęć. Pozdrawiam!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.