Dlaczego włączają mi się niechciane strony?

ForumDlaczego włączają mi się niechciane strony?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Witajcie! Ostatnio zauważyłem, że na moim komputerze włączają się niechciane strony internetowe, mimo że nie klikam na żadne linki i nie otwieram podejrzanych wiadomości. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, dlaczego tak się dzieje? Czy to może być spowodowane wirusem lub malwarem? Czy może to być wynik zainstalowania niechcianego oprogramowania lub dodatków do przeglądarki? Jak mogę zabezpieczyć swój komputer i zapobiec automatycznemu otwieraniu się tych niechcianych stron? Czy powinienem zainstalować specjalne oprogramowanie antywirusowe lub antymalware, czy może wystarczy zmiana ustawień przeglądarki? Bardzo mi zależy na uzyskaniu odpowiedzi na te pytania, więc będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Marek odpowiedział 9 miesięcy ago

Może istnieć kilka przyczyn, dla których na twoim komputerze pojawiają się niechciane strony internetowe. Oto kilka sugestii:

  • Wirusy lub malware - Istnieje wiele szkodliwych programów, które mogą zainfekować twój komputer i spowodować automatyczne otwieranie się stron internetowych. Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe i antymalware oraz przeprowadź pełne skanowanie systemu.
  • Niechciane oprogramowanie lub dodatki do przeglądarki - Często dodatki do przeglądarek i niechciane programy mogą być instalowane razem z innym oprogramowaniem bez Twojej wiedzy. Upewnij się, że masz aktualną i legalną wersję oprogramowania oraz sprawdź, czy nie ma dodatków, które mogą powodować automatyczne otwieranie się stron internetowych.
  • Złośliwe strony internetowe - Niektóre strony internetowe mogą być złośliwe i automatycznie otwierać nowe karty lub okna z reklamami i innymi niechcianymi zawartościami. Upewnij się, że korzystasz z aktualnej wersji przeglądarki, która posiada zintegrowane mechanizmy blokujące niechciane okna.
  • Ataki phishingowe - Osoby trzecie mogą próbować wykorzystać ataki phishingowe, które polegają na przekierowaniu użytkownika na stronę podszywającą się pod inną, np. bankową, w celu wyłudzenia danych osobowych. Upewnij się, że korzystasz z bezpiecznych połączeń internetowych i unikaj klikania w podejrzane linki.

W celu zabezpieczenia swojego komputera i zapobieżenia automatycznemu otwieraniu się niechcianych stron, zalecam zainstalowanie oprogramowania antywirusowego i antymalware oraz wykorzystanie wbudowanych w przeglądarki mechanizmów blokowania niechcianych okien i zawartości. Dodatkowo, pamiętaj o korzystaniu z bezpiecznych połączeń internetowych, nieotwieraniu podejrzanych wiadomości e-mail i zachowaniu ostrożności podczas przeglądania internetu.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.