Do kogo należała pierwsza strona internetowa?

ForumDo kogo należała pierwsza strona internetowa?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Czy ktoś wie, do kogo należała pierwsza strona internetowa? Chciałbym się dowiedzieć więcej na temat historii internetu i ciekawi mnie, kto był autorem pierwszej strony internetowej. Czy to był ktoś z naukowców czy może zwykły użytkownik? Jakie informacje można znaleźć na temat tej pierwszej strony i co zawierała? Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i informacje na ten temat!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Radek odpowiedział 9 miesięcy ago

Pierwsza strona internetowa została stworzona przez Sir Timothy'ego Johna Bernersa-Lee, brytyjskiego informatyka, w marcu 1989 roku. Była to strona o nazwie "Information Management: A Proposal", która była poświęcona przedstawieniu projektu, który później stał się World Wide Web. Strona była bardzo prosta i zawierała jedynie tekst i kilka hiperłączy. Obecnie strona ta jest przechowywana w archiwum CERN (Organizacji Europejskiej do Badań Jądrowych), gdzie Berners-Lee pracował w momencie stworzenia strony. Nadal jest dostępna pod adresem http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.