Gdzie jest data dostępu do strony internetowej?

ForumGdzie jest data dostępu do strony internetowej?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Zastanawiam się, gdzie znajduje się data dostępu do strony internetowej. Przeglądając różne strony, zauważyłem, że w przypadku cytowania źródeł często wymagana jest ta informacja. Nie jestem jednak pewien, gdzie dokładnie szukać tej daty. Czy powinna ona znajdować się na samej stronie, czy może gdzieś indziej? Może istnieje specjalny sposób, który pozwoli mi na jej znalezienie? Bardzo chętnie poznam odpowiedź na to pytanie, dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Z góry dziękuję za udzieloną mi odpowiedź.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 6 miesięcy ago

Data dostępu do strony internetowej jest często wymagana przy cytowaniu źródeł, aby wskazać, kiedy dokładnie korzystaliśmy z danej strony. Zazwyczaj data dostępu jest umieszczana w nawiasach kwadratowych po adresie URL strony. Na przykład:

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. [Dostęp 20 kwietnia 2023 r.]."

W przypadku niektórych stylów formatowania, takich jak APA, data dostępu jest wymagana wraz z innymi elementami, takimi jak autor, tytuł strony i data publikacji.

Aby znaleźć datę dostępu, najczęściej trzeba sprawdzić historię przeglądanych stron internetowych w przeglądarce internetowej. W większości przeglądarek można to zrobić, klikając na przycisk historii lub wciskając klawisze Ctrl+H.

Następnie można znaleźć stronę, której data dostępu szukamy i sprawdzić dokładną datę i godzinę.

W niektórych przypadkach data dostępu może być również podana na samej stronie internetowej, na przykład w stopce strony lub w sekcji informacji o autorze lub źródle.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.