Gdzie jest folder z zakładkami Chrome?

ForumGdzie jest folder z zakładkami Chrome?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć

Właśnie przeniosłem się na nowy komputer i nie mogę znaleźć moich ulubionych stron, które miałem zapisane jako zakładki w przeglądarce Chrome. Szukam folderu, w którym Chrome przechowuje zakładki, aby przenieść je na nowy komputer. Czy ktoś wie, gdzie znajduje się ten folder i jak go odnaleźć? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, ponieważ potrzebuję dostępu do tych stron w pracy. Czy jest to trudne do znalezienia? Czy muszę korzystać z jakiegoś narzędzia lub oprogramowania, aby odnaleźć ten folder? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 9 miesięcy ago

Folder z zakładkami w przeglądarce Chrome znajduje się w pliku o nazwie "Bookmarks". Aby go odnaleźć, należy przejść do folderu, w którym Chrome przechowuje dane użytkownika. Ścieżka do tego folderu może się różnić w zależności od systemu operacyjnego. W systemie Windows 10, można znaleźć ten folder w następujący sposób:

  1. Otwórz przeglądarkę Chrome.
  2. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki, aby otworzyć menu.
  3. Wybierz "Ustawienia" z menu.
  4. Przewiń na sam dół strony ustawień i kliknij "Zaawansowane".
  5. Przewiń na sam dół sekcji "Zaawansowane" i kliknij "Otwórz folder plików".
  6. Otworzy się okno Eksploratora plików z folderem "Profile Chrome".
  7. Wejdź do folderu "Default" i znajdź plik "Bookmarks".
  8. Można skopiować ten plik na nowy komputer i wkleić go w ten sam folder, aby przenieść zakładki z przeglądarki Chrome na nowy komputer.

Warto jednak pamiętać, że ta metoda wymaga nieco zaawansowanej wiedzy technicznej, dlatego jeśli nie jesteś pewny, co robisz, lepiej skorzystać z narzędzi wbudowanych w Chrome lub innych narzędzi do zarządzania zakładkami.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.