Gdzie programować HTML?

ForumGdzie programować HTML?
Gość zapytał 5 miesięcy ago

Cześć wszystkim,
Chciałbym nauczyć się programowania HTML, ale nie wiem, gdzie zacząć. Czy możecie polecić mi jakieś miejsca, gdzie mogę zacząć się uczyć? Czy są jakieś specjalne programy lub strony internetowe, gdzie mogę się uczyć i ćwiczyć? Czy może znacie jakieś dobre książki lub kursy online, które mogą mi pomóc? Zależy mi na tym, aby nauczyć się podstaw programowania HTML i nauczyć się tworzyć proste strony internetowe. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i rady!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Radek odpowiedział 5 miesięcy ago

HTML jest językiem znaczników, który służy do tworzenia stron internetowych. Aby nauczyć się podstaw programowania HTML, polecam zacząć od podstawowych tutorali online lub kursów.

Można zacząć od kursów online na stronach takich jak Codecademy, W3Schools, czy FreeCodeCamp, które oferują interaktywne lekcje i ćwiczenia, aby nauczyć się podstaw HTML.

Jeśli preferujesz książki, to polecam "HTML i CSS. Design i projektowanie stron WWW" autorstwa Jon Duckett, która jest w pełni kolorowa i łatwa w czytaniu, zawierając wiele praktycznych przykładów i ćwiczeń.

Można też spróbować aplikacji takich jak SoloLearn lub Grasshopper, które oferują łatwy i przyjazny dla początkujących sposób na naukę programowania HTML.

Warto pamiętać, że najlepszym sposobem na naukę programowania HTML jest praktyka. Stwórz prostą stronę internetową, eksperymentuj z kodem i poszukaj inspiracji w innych stronach internetowych. Powodzenia!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.